Bon energetyczny

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
1 lipca 2024

Wnioski będzie można składać od 01 sierpnia do 30 września 2024 r. w wersji papierowej bądź poprzez platformę ePUAP oraz aplikację mObywatel.

Bon energetyczny przysługuje za okres od 01 lipca do 31 grudnia 2024 r. każdemu gospodarstwu domowego spełniającemu kryterium dochodowe.

Jeśli kryterium dochodowe zostanie przekroczone, dalej istnieje możliwość ubiegania się o bon energetyczny – w tym przypadku obowiązuje zasada złotówka za złotówkę, dzięki której dalej przysługuje prawo do świadczenia. W takim przypadku kwota świadczenia będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych bonów energetycznych będzie wynosić 20 zł.

Wysokość bonu energetycznego jest zależna od wielkości gospodarstwa domowego, jak i od jego głównego źródła ogrzewania.

Gospodarstwa domowe, których główne źródło ogrzewania jest zasilane energią elektryczną (pompa ciepła/bojler elektryczny) przysługuje bon energetyczny w podwyższonej wysokości. Warunkiem jest wpisanie lub zgłoszenie takiego źródła do CEEB do 01 kwietnia 2024 r. – w przypadku źródeł już działających wcześniej, albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do CEEB.

WZÓR WNIOSKU O WYPŁATĘ BONU ENERGETYCZNEGO

KLAUZULA INFORMACYJNA

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-07-01
Data publikacji:2024-07-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Monika Gradońska
Liczba odwiedzin:108